18000, Україна, м.Черкаси, вул. Смілянська, 23

Розмитнення транспортних засобів

Мета оцінки ТЗ що ввозяться в Україну в режимі імпорт

Метою оцінки є визначення вартості автомобіля (митної вартості), як основи нарахування митних платежів. Платежі, що стягуються митними органами під час митного оформлення ТЗ (мито, ПДВ) безпосередньо залежать від митної вартості ТЗ. Акциз залежить від типу двигуна (бензин/дизель/електро), його обсягу (кубатури) та року виготовлення ТЗ, які також визначаються в процесі підготовки звіту. Також звіт містить інформацію про країну походження, місце виробництва та виробника ТЗ, модельній рік, тип кузова, код товару та інші дані та технічні характеристики ТЗ, необхідні для заповнення граф митної декларації.

Законодавчі підстави застосування звітів про оцінку вартості Т3

Пропуск прикордонною митницею ТЗ та проставляння печаток митниці на договорі купівлі-продажу (купча) зовсім не означає погодження митниці з ціною заявленою в договорі. Згідно митного кодексу, вартість ТЗ має відповідним чином бути підтверджена. На жаль при купівлі ТЗ за готівку єдиним документом, що підтверджує вартість ТЗ залишається договір купівлі-продажу (купча) виписана в більшості випадків прямо на капоті авто. Тому до таких «документів» митниця відноситься критично. Але кодексом передбачено надання в процесі митного оформлення висновків про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями. Тобто митниця зобов’язана враховувати звіти, за які експерти несуть відповідальність у встановленому законом порядку.

Декларування ТЗ із звітом про оцінку вартості

При виборі експерта та митного брокера необхідно переконатися у наявності документів, що підтверджують законність їх діяльності. Для експертної організації це: кваліфікаційне свідоцтво, та Сертифікат суб’єкта оціночної діяльності, виданий Фондом державного майна; для митного брокера дозвіл (ліцензія) та кваліфікаційне свідоцтво.

Фахове оцінка та визначення технічних даних ТЗ зменшать час митного оформлення та митні платежі. Також не однократно мали місце складання митницею протоколів про порушення митних правил, внаслідок невірного заповнення митної декларації та неправильного нарахування митних платежів. Наслідком таких випадків є сплата чималих штрафів та затримання ТЗ на час проведення процесуальних дій.

У чому відмінність оцінки транспортного засобу для розмитнення від звичайної експертизи вартості?

При розрахунку вартості ввезених одиниць транспорту для розмитнення оцінювачі використовують бази даних тієї країни, з якої імпортується товар. Тобто замість національного, аналізують іноземний ринок транспортних засобів. Це і становить головну відмінність подібної процедури від звичайної оцінки вартості майна.

Для проведення незалежної оцінки також враховують характеристики самого транспортного засобу:
 • дату випуску,
 • термін експлуатації,
 • комплектацію,
 • клас і марку,
 • виробника,
 • пробіг,
 • загальний технічний стан,
 • рівень зносу.
Якщо вам необхідно ввезти пошкоджений вантажний автомобіль, мотоцикл, літак або інший транспорт, оціночна компанія виконає розрахунок вартості ремонту, необхідного для відновлення. Це дасть можливість встановити об'єктивну ринкову вартість імпортованого предмета, яка, скоріше за все, буде нижче оцінки вартості, розрахованої на митниці.

Оцінка митної вартості автомобіля

Найпопулярнішою послугою незалежної оцінки товару для розмитнення виступає експертиза вартості автомобіля. Це пояснюється насиченістю європейського ринку великою кількістю нових машин і автомобілів з пробігом. Завдяки експлуатації на хороших дорогах, своєчасному техогляду і дотриманню виробничих стандартів, закордонні авто, які вже були у вжитку, переважно мають гарний технічний стан і продаються за доступними цінами.

При проходженні державного кордону інспектор національного митного поста має право запитати підтвердження вартості ввезеного автомобіля від незалежних експертів. Найчастіше це стосується іномарок, куплених за ціною нижче середньої, яка встановилася на європейському ринку.

Придбання зарубіжних транспортних засобів для українських покупців здебільшого вигідна операція. Однак при розмитненні товару ця обставина може змінитися під впливом додаткових ризиків – витрат фінансових коштів на оформлення і сплату податкових зборів.
Незалежна оцінка вартості об'єкта для розмитнення допоможе скоротити розмір митних платежів, а також збереже ваші нерви і час при перетині державного кордону з імпортованим транспортом.

Здійснення подібної процедури вимагає від оцінювача спеціальних знань і практичного досвіду проведення експертизи митної вартості товару, оскільки звіт про оцінку буде ретельно перевірятися співробітниками контролюючого держоргану.

Як відбувається огляд автомобіля при визначенні ринкової ціни авто?

Крім вищевказаних основних характеристик транспортного засобу, які оцінювач враховує у першу чергу, при експертизі вартості автомобіля також проводиться:
 • огляд кузова,
 • обстеження рівня зношеності салону (потертостей оббивки, сидінь, торпеди),
 • контроль стану основних вузлів, розташованих під капотом,
 • реєстрація показань одометра (пробіг).
Процедура огляду фіксується за допомогою фото- і відеозйомки. Ці матеріали додаються до звіту про оцінку вартості автомобіля разом з дозвільними документами, що підтверджують законність діяльності оцінної компанії.

Звертайтеся до Товарної Біржі «Універсальна», щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з незалежною оцінкою вартості об'єкта для розмитнення. Щоб замовити звіт, зателефонуйте по одному із зазначених телефонів.
фильмы бесплатно