18000, Україна, м.Черкаси, вул. Смілянська, 23

Верховна рада дозволила авторизований арешт коштів на рахунках боржників


Рада планує ввести авторизований арешт коштів на банківських рахунках боржників. Ухвалення за основу президентського проекту закону №6232 проголосували 253 народних депутата, про це повідомляється на сайті парламенту.


У пояснювальній записці до документа йдеться про те, що в законопроекті пропонується впровадження системи авторизованого арешту коштів, яка забезпечить оперативне вплив грошових коштів, що належать боржникові або відповідачу, і накласти на них арешт у зв'язку з судовим згодою або постановою державного виконавця.

За заявою особи, яка є власником права вимоги про стягнення неоспаримої грошової заборгованості за письмовими договорами, яка не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, суд повинен видати наказ про стягнення заборгованості з боржника. Рішення приймається без виклику заявника та боржника і без проведення судового засідання.

Протягом 20 днів з дня видачі судового наказу, боржник має право подати заяву про скасування судового наказу. Якщо боржник скористався своїм правом, суд скасовує судовий наказ, якщо ж ні - наказ набирає законної сили. Дана процедура не є обов'язковою, тому заявник повинен вирішити його справу в порядку позовного провадження.

Цивільний процес не допускає стягнення в наказному провадженні заборгованості, яка витікає з договору з фізичною особою, яка не є підприємцем, крім стягнення заборгованості по заробітній платі, оп лате телекомунікаційних та житлово-комунальних послуг.

скачать dle 12.0